کارخانه سینما سینمای موسیقی مراسم ها

کارخانه: سینما سینمای موسیقی مراسم ها سینمایی بازیگران تلویزیون تلویزیون سامان مقدم اهالی سینما مهران مدیری

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی مدافعان عجیب و غریب احمدی‌نژاد

«شبی را که در تلویزیون ظاهر شد و گفت: پول یارانه پول امام وقت است و برکت دارد، هیچ گاه از خاطر نخواهم برد. با خودم گفتم این از آن حرف هایی نیست که دین مداران ما

مدافعان عجیب و غریب احمدی‌نژاد

مدافعان عجیب و غریب احمدی نژاد

عبارات مهم : اسلام

«شبی را که در تلویزیون ظاهر شد و گفت: پول یارانه پول امام وقت است و برکت دارد، هیچ گاه از خاطر نخواهم برد. با خودم گفتم این از آن حرف هایی نیست که دین مداران ما به سادگی از کنارش بگذرند و گذشتند. هیچ کس صدایش درنیامد. در عوض تا توانستند از توجه خاص امام عصر به احمدی نژاد گفتند و شد آن چه نباید می شد.»

سیدعبدالجواد موسوی در خبرآنلاین نوشت: «طبیعی است همه آنهایی که در سال های پرتنش معجزه هزاره سوم هشدار می دادند که به زودی از گریبان این سیاستمدار به ظاهر مردمی فتنه ای بزرگ سر بر خواهد کرد این روزها از تحقق آینده نگری ارزش ذوق کنند و به مدافعان پر و پا قرص آن پدیده شگفت انگیز خلقت یادآوری کنند آن روزهای سخت را.

مدافعان عجیب و غریب احمدی‌نژاد

باز هم طبیعی است که مدافعان دیروز احمدی نژاد از رو نروند و با شدت و حدت از عملکرد گذشته خود دفاع کنند و چشم در چشم دیگران بدوزند و بگویند: ما عالی ترین گزینش را در آن سرنوشت انجام دادیم. تا این جا بنا به طبع و طبیعتی که از انسان سراغ داریم این رفتارها کاملا طبیعی و عادی است اما… ولی این که مدافعان دیروز معجزه هزاره سوم خودشان را جای پیامبر و ائمه معصومین (صلواه الله علیهم اجمعین) می گذارند و با اعتمادی به نفسی مثال زدنی و حیرت آور سینه سپر می کنند و می گویند: «حضرت علی هم از زبیر دفاع کرد» اصلا طبیعی نیست. یعنی این جای داستان دیگر به سرشت آدمیزاد و این حرف ها ربطی ندارد.

چنین واکنشی از سه حالت خارج نیست. یا طرف از تاریخ اسلام مطلقا چیزی نمی داند و از این طرف و از آن طرف چیزهایی شنیده، یا این که خوب هم می داند و خودش را بالکل به کوچه علی چپ زده یا اصلا راجع به خودش دچار توهم هست. اگر گزینه سوم درست باشد که باید به یک طبیب حاذق مراجعه کند و مدت ها زیر نظر دکتر باشد تا شاید اندکی از این بیماری خلاص یابد.

«شبی را که در تلویزیون ظاهر شد و گفت: پول یارانه پول امام وقت است و برکت دارد، هیچ گاه از خاطر نخواهم برد. با خودم گفتم این از آن حرف هایی نیست که دین مداران ما

اگر هم می داند اصل ماجرا چیست و دارد از باورهای دینی مردم سوءاستفاده می کند که حواله اش می دهیم به همان قسیم جنت و نار. و ولی اگر از تاریخ اسلام چیزی نمی داند مجبوریم به او مختصر توضیحی بدهیم بلکه خدا خواست و دست از این همه عناد و لجاجت برداشت و با خلق خدا کمی مهربان تر سخن گفت. این درست که هیچ یک از بزرگان دینی قصاص قبل از جنایت نمی کردند و همواره حکم به ظاهر می کردند و اگر کسی در سپاه اسلام قرار می گرفت از مهربانی در حق او دریغ نمی ورزیدند ولی قصاص قبل از جنایت نکردن با این که آینده هشتاد میلیون را به دست کسی سپردن از زمین تا آسمان تفاوت دارد! دوم این که اغلب آنهایی که در وقت حکمرانی معجزه هزاره سوم به شما هشدار می دادند: این آدم قابل اعتماد نیست، پیشگو و رمال که نبودند. اهل کشف و شهود هم نبودند.

آن ها به قول و فعل او نگاه می کردند و نتیجه می گرفتند از دل این گفتار و کردار عجیب به زودی مصیبت های بزرگ سر می زند. به قول اعراب: حبک الاشیاء یعمی و یصم. شما شیفته احمدی نژاد بود و دشمن رقبای سیاسی احمدی نژاد. شیفتگی از یک سو و نفرت از سویی دیگر چشم و گوش شما را بسته بود. نمی دیدید واکنش‌ها متظاهرانه او را. نمی شنیدید گفتار نامعقول او را. حتی اگر صرفا دین مداری را معیار بدانیم هیچ کس به اندازه او در حق باورهای دینی وهن و توهین روا نداشت.

شبی را که در تلویزیون ظاهر شد و گفت: پول یارانه پول امام وقت است و برکت دارد، هیچ گاه از خاطر نخواهم برد. با خودم گفتم این از آن حرف هایی نیست که دین مداران ما به سادگی از کنارش بگذرند و گذشتند. هیچ کس صدایش درنیامد. در عوض تا توانستند از توجه خاص امام عصر به احمدی نژاد گفتند و شد آن چه نباید می شد.

مدافعان عجیب و غریب احمدی‌نژاد

یک از شاعران در همان سال ها که بعضی ها مثل ریگ به این و آن لقب فتنه گر عطا می کردند می گفت: می بینم روزی را که داریم علیه احمدی نژاد و در دفاع از رهبری تظاهرات می کنیم! بله، شما آن روزها مصداق: صم بکم فهم لایعقلون بودید. امروز هم به جای این که اهل تامل و عبرت باشید با خودارزش پنداری و حق مطلق پنداری خودتان همه غلط های گذشته خود را توجیه می کنید و با دشنام دادن به دیگران به یکدیگر تسلا می دهید. ولی باور بفرمایید این میزان غفلت از احوال خود و مدام عیب و ایراد را در دیگران جستجو کردن یک روز کار دستتان می دهد. بدجوری هم کار دستتان می دهد.»

واژه های کلیدی: اسلام | طبیعی | احمدی نژاد | احمدی نژاد | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs