کارخانه سینما سینمای موسیقی مراسم ها

کارخانه: سینما سینمای موسیقی مراسم ها سینمایی بازیگران تلویزیون تلویزیون سامان مقدم اهالی سینما مهران مدیری

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی هیچ خوش حالی و نشاطی به جامعه پمپاژ نمی شود/ با تظاهرات مردم نباید واکنش‌ها خشن داشته باشیم ، صادق خرازی

نحوه برخورد با مردمی که این روزها جهت بیان اعتراض ها یشان به خیابان ها آمده اند، موضوعی است که بسیاری جهت آن پاسخ های مختلفی دارند. در این میان صادق خرازی، دبی

هیچ خوش حالی و نشاطی به جامعه پمپاژ نمی شود/ با تظاهرات مردم نباید واکنش‌ها خشن داشته باشیم ، صادق خرازی

صادق خرازی:هیچ خوش حالی و نشاطی به جامعه پمپاژ نمی شود/با تظاهرات مردم نباید واکنش‌ها خشن داشته باشیم

عبارات مهم : ایران

نحوه برخورد با مردمی که این روزها جهت بیان اعتراض ها یشان به خیابان ها آمده اند، موضوعی است که بسیاری جهت آن پاسخ های مختلفی دارند. در این میان صادق خرازی، دبیرکل حزب ندای ایرانیان تاکید دارد، نخستین قدمی که در شرایط کنونی باید برداشته شود انجام یک آسیبa شناسی از شرایط کنونی هست. او بر این باور است که باید در مورد اعتراضات کنونی یک تقسیم بندی هم صورت بگیرد و در نهایت اینکه مردم معترض به دنبال تحول اجتماعی هستند.

هیچ خوش حالی و نشاطی به جامعه پمپاژ نمی شود/ با تظاهرات مردم نباید واکنش‌ها خشن داشته باشیم ، صادق خرازی

***

نگاهتان به شرایط این روزهای کشور و ناآرامی های اخیر چیست؟ فکر می کنید نخستین قدمی که باید جهت حل این شرایط برداشته شود چیست؟

در شرایط کنونی، از نگاه من مورد نیاز هست، یک آسیب شناسی صورت گیرد که اوضاع در جامعه چگونه هست. نمی توانیم هروقت که فردی حرف یا اعتراضی دارد آن را به خارجی ها منتسب کنیم. اگرچه خارجی ها در نهایت مخالفت با استقلال ملت کشور عزیزمان ایران قرار دارند و از هر اتفاق ای در کشور عزیزمان ایران سوءاستفاده می کنند ولی بدون شک پیوند اعتراضات قانونی و مدنی با خارج از کشور یک خطای استراتژیک هست. جنس آشوب را باید از اعتراضات مردمی جدا بدانیم. قانون اساسی به مردم کشور عزیزمان ایران حق داده اعتراض ارزش را به اضلاع متفاوت نظام داشته باشند.

نحوه برخورد با مردمی که این روزها جهت بیان اعتراض ها یشان به خیابان ها آمده اند، موضوعی است که بسیاری جهت آن پاسخ های مختلفی دارند. در این میان صادق خرازی، دبی

این دست اعتراضات هم پیشرفت اخلاق جمعی و باور و همکاری یکسان میان نحله های فکری را در پی خواهد داشت. از نگاه من اینکه ما از اوضاع موجود کشورمان آسیب شناسی نداریم و نمی دانیم در جامعه چه می گذرد و مردم چه دغدغه هایی دارند بزرگ ترین مؤلفه اشتباهی است که در کشور وجود دارد. همه بخش های حاکمیت باید دست به دست هم دهند و از خاستگاه مردم، نیازهای جامعه و پرسشها آشنایی بهتری پیدا بکنند.

این آسیب شناسی چگونه می تواند در مورد اعتراضات روزهای اخیر به کار آید؟

ما نیاز داریم که این اعتراضات را تقسیم بندی کنیم تا ببینیم جایگاه این اعتراضات و خواسته های مردم در شرایط کنونی، چیست؟ بدون شک همه ما به نظام اعتقاد داریم و پای آن می ایستیم و معتقدیم که اگر همین حالا رفراندومی در کشور برگزار شود حداقل 80 درصد مردم به همین حاکمیت و نظام سیاسی رای می دهند. مردم نمی خواهند آلتراناتیو شرایط فعلی کشور «استبداد، خشونت و جنگ های داخلی» باشد. مردم به دنبال انقلاب نیستند بلکه به دنبال تحول هستند.

هیچ خوش حالی و نشاطی به جامعه پمپاژ نمی شود/ با تظاهرات مردم نباید واکنش‌ها خشن داشته باشیم ، صادق خرازی

چه نوع تحولی را دنبال می کنند؟

از نگاه من این تصور که مردم به دنبال انقلاب هستند یک اشتباه استراتژیک است لیکن مردم ما به دنبال تحول اجتماعی هستند. تحولی که در آن اعتماد از دست رفته مردم به قوای سه گانه و صداوسیما بازخوانی و جلب شود. بگذارید براق بگویم؛ مخاطب اعتراض مردم تنها دولت نیست. مخاطب اعتراض ها تمام ارکان نظام ما در قوای سه گانه، صداوسیما و سایر بخش های جدی کشور است که مردم با آنها مواجهه دارند. گویی هر روز صبح که ازخواب بیدار می شویم هر دستگاهی یک بخشنامه صادر می کند و از مردم فاصله می گیرد. از این مردم نترسید، به داد مردم برسید. این مردم در دفاع مقدس، دوران سازندگی و سایر روزهای سخت و سخت در کنار نظام بودند. چه شده است که مردم این گونه ناراحت هستند؟ اگر مطبوعات و رسانه ملی در بیان واقعیت های جامعه جلوی حق اظهارنظر مردم و آزادی بیان آنها را بگیرند بی شک به جای حل مسئله به آن اضافه کرده اند.

کاری کنیم که مردم به جای روی آوردن به رسانه های بیگانه به رسانه ملی روی بیاورند. یادمان نرود که مردم ماندگارترین سرمایه تاریخ کشور عزیزمان ایران هستند. بیایید چشم هایمان را باز کنیم و ببینیم چه اتفاقی افتاده که از اردیبهشت ماه که نزدیک به 40 میلیون نفر در انتخابات شرکت کردند و به حاکمیت و نظام رای دادند و از سوی دیگر، 24 میلیون رای به رییس جمهور منتخب دادند حالا بعد از شش ماه جهت بیان اعتراض هایشان به خیابان ها آمده اند؟

نحوه برخورد با مردمی که این روزها جهت بیان اعتراض ها یشان به خیابان ها آمده اند، موضوعی است که بسیاری جهت آن پاسخ های مختلفی دارند. در این میان صادق خرازی، دبی

پاسخ خودتان به این پرسش چیست؟ فکر می کنید چه اتفاقی افتاده است؟

معتقدم که با یک دولت کارآمد روبه رو نیستیم و بحران ناکارآمدی در دولت یک بحران جدی هست. اینکه در وقت زلزله مردم به شخصیت های آشنا شده است پول می دهند نشان می دهد که اعتمادشان به دست اندرکاران نظام را از دست داده اند. ازدست دادن اعتماد مردم بزرگ ترین زنگ خطر جهت حاکمیت است و اگر این اعتماد بازسازی نشود نظام و دولت با چالش های جدی روبه رو خواهند شد. بدون شک اگر امید را از هر جامعه ای بگیرید دیگر این جامعه چیزی جهت گفتن و شنیدن ندارد.

هیچ خوش حالی و نشاطی به جامعه پمپاژ نمی شود/ با تظاهرات مردم نباید واکنش‌ها خشن داشته باشیم ، صادق خرازی

میزان امید در جامعه ما بسیار پایین است و کسی نمی تواند این عنوان را قبول نداشته باشد. حیات و نشاط سیاسی هم این روزها در کشور ما دیده نمی شود. گویی ما در حال توسعه فرهنگ غم و غصه هستیم. حتی مطبوعات ما هم به این شرایط دچار شده است اند. این روزها نه در مطبوعات و نه دولت پمپاژ نشاط و شادابی را نمی بینیم. انگیزه ها کم کردن پیدا کرده است و در شرایطی که همه باید کار کنند و پرسشها اقتصادی با ایجاد شغل حل شود همه از بین رفته است و کسی نیست که به اینها پیگیری کند. هنگامی که امید و نشاط را از دست می دهیم آن ملت هیچ نشانه ای از موفقیت را نخواهد داشت. آیا احزاب ما مورد مشورت قرار نمی گیرند؟ احزاب در کشور ما همواره غریب بوده اند.

چگونه می توان این غربت احزاب را تعریف کرد؟ برداشت من این است که احزاب شاهد نابودی خودشان هستند لیکن مورد توجه قرار نمی گیرند. احزاب به عنوان یک رکن قدرتمند مورد توجه قرار نمی گیرند. و به عنوان یک شیء لوکس دیده شده است اند درحالی که می توانند نمایان شدن قدرت ملی باشند و باید مورد مشورت قرار بگیرند.

بهترین برخورد با اعتراض های روزهای اخیر چیست؟

بدون شک نمی توانیم با این تظاهرات واکنش‌ها خشن داشته باشیم. این تظاهرات نمادی از اعتراضات مردم هست. بی شک ما باید به خشونت نه و به مطالبات مردم آری بگوییم. گاندی در حاکمیت متبلور هند به مردم اعلام کرد که به مطالبات مردم خوش آمد، به آزادی مردم آری و به خشونت نه می گوییم. دولت باید تلاش کند تا از نظرات نخبگان استفاده کند. نخبگان جامعه هم مطبوعات و احزاب هستند. باید با مردم صادقانه صحبت کرد. اگر امروز به مردم گفته شود پوزش می خواهیم بهتر از این است که بعدا گفته شود صدای اعتراض ارزش شنیده شده است هست. مردم همچنین باید به یاد داشته باشند که خارجی ها در حال سوءاستفاده هستند باید هوشیار باشند و نگذارند راه اعتراضات مدنی بسته شود.

آنهایی که دنبال خشونت هستند روی کاخ عاج ارزش نشسته اند و حسی نسبت به واقعیت های جامعه ندارند. و آنها به دنبال فروپاشی اعتماد هستند. درحالی که نه کشور عزیزمان ایران را می شناسند و نه میزان قدرت مردم کشور عزیزمان ایران را می دانند. اگر مورد نیاز باشد مردم به خیابان ها می آیند و حاضر نیستند نسبت به نظام از خودشان تردید نشان دهند. در روزهای آینده خواهیم دید میلیون ها مردم به خیابان ها خواهند آمد و نمادی از وحدت را نشان خواهند داد. باید بدانیم که وحدت با انتقاد و هیچ تناقضی ندارد.

وقایع اتفاقیه

واژه های کلیدی: ایران | اعتراض | اعتراض | ایرانی | اعتراضات | ایرانیان | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs